10 души ще бъдат обвинени след спецакцията в Казанлък. Това съобщи шефът на Специализираната прокуратура Иван Гешев. Става въпрос за организирана престъпна група, занимаваща се с производство и разпространение на марихуана и синтетична дрога.
Наркотиците са произвеждани у нас и са продавани в Австрия. Операцията е проведена съвместно с австрийските служби и на тяхна територия са задържани 3-ма души, сред които посоченият за лидер на бандата. По информация на разследващите, е имало идея постепенно цялата дейност на групата да се премести в Австрия. Досъдебното производство е от октомври миналата година, като заподозрените са следени и със СРС-та.
Иван Гешев, ръководител на Специализираната прокуратура: Произвежда се в България, разпространява се в Австрия. Това са съвместни действия с Австрийските служби, претърсени са множество адреси, вероятно ще бъдат в рамките на деня привлечени вероятно 10 лица към наказателна отговорност.
Ивайло Спиридонов, директор на ГДБОП: При вчерашната реализация бяха задържани доста лица, в чиито домове, землища и парцели бяха намерени закопани буркани с марихуана, т.нар. консервирана дрога. Доста други неща, включително огнестрелни оръжия.
Радан Кънев: Днес пак не чухме отговор на въпроса каква е политиката ни по отношение на "Коалицията за желаещите" и на Украйна
Илияна Йотова: Левски ни учи, че страхът, липсата на самочувствие и предателството са най-големите врагове на свободата
Като на кино: Разбиха ограда на къща в кв. "Факултета", задържаха голямо количество фентанил
Възможности за възбуждане на федерално преследване за заобикаляне на "Магнитски" е обсъдил Демерджиев в САЩ
Нова размяна на удари между САЩ и Иран: Атакувани са инфраструктура и кораби в Ормузкия проток