Известната гимнастичка и председател на Федерацията по художествена гимнастика Илиана Раева основа нова партия. В зала 1 на НДК тя събра симпатизанти, готови да участват в изграждането на новата формация "Обединена България".
Известната гимнастичка и председател на Федерацията по художествена гимнастика Илиана Раева основа нова партия. В зала 1 на НДК тя събра симпатизанти, готови да участват в изграждането на новата формацията "Обединена България".
Идеята на партията с дясно оринетация е нови лица, които да обединят българите. Освен младите, в ръководството на партията ще има и хора с опит - експерти в различни сфери.
"В днешния труден исторически момент на остра политическа криза и девалвация на морала съм готова заедно с всички вас да се обединим, да основен партия с ясни политически цели и високи морални принципи - "Обединена България", каза Илиана Раева.
От новата формация подкрепят протестите в страната и вярват, че хората ще отстояват докрай исканията си.
"Гордея се, че съм българка, че носим всички този български дух, който не е мъртъв. Гордея се, че този дух се събуди, че той отстоява това, което иска и вярвам, че българските граждани до края ще стигнат в това да постигнат желанията, които искат", сподели Илиана Раева.
Илиана Раева има амбицията да предложи това, което в момента обществото иска. Смята, че страната спешно се нуждае от реформи в сферата на образованието, здравеопазването и съдебната система. Обяви, че ще бъдат сформирани консултативни съвети, които ще работят и с неправителствени организации и ще излизат с конкретни предложения.
Какво каза Илиана Раева в качеството си на партиен лидер за "По света и у нас" и в студиото на "Още от деня" вижте във видеото.