Нападението над лекари и медицински специалисти вече ще се наказва от 1 до 15 години затвор, в зависимост от степента. Това стана ясно, след като парламентът единодушно прие окончателно промените в Наказателния кодекс. По предложение на Атака по-големи наказания се въведоха и за посегателства над учители и възпитатели.
Нападението над медици и учители вече ще се приравнява с това над полицаи, прокурори, следователи и съдии. Депутатите приеха промените в Наказателния кодекс след поредица случаи на насилие над екипи на Спешна помощ. Присъдата за тежка телесна повреда може да стигне и до 15 години затвор, а за убийство - от 20 до 30 години. Заместник-председателят на парламента Мая Манолова отбеляза, че депутатите от ГЕРБ могат само да съжаляват, че не са били в парламента при гласуване на важните за хората промени.
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района