27-ми ден на протести в страната. В София, сборните пунктове на недоволните от управлението на кабинета Орешарски, които се събират на сутрешно кафе, вече са три – пред Парламента, пред фонтана на Президенството и сградата на Министерски съвет.
27-ми ден на протести в страната. В София, сборните пунктове на недоволните от управлението на кабинета Орешарски, които се събират на сутрешно кафе, вече са три – пред Парламента, пред фонтана на Президенството и сградата на Министерски съвет.
Демонстранти се заканиха да изнесат пред Народното събрание бюра с компютри и да осигурят безплатен интернет. Така хората, които са на работа в часовете на протестите ще могат да си изпълнят служебните задължения, без да се отдалечават от парламента.
Днес от 18.00 часа е и редовният контрапротест пред пилоните на НДК.
Вчера дъждът забави малко шествието, което премина по обичайния си маршрут - от Министерския съвет, покрай Народното събрание, до "Орлов мост" по "Цариградско шосе".
Новият лозунг на 26-тия ден на протестите срещу кабинета на Пламен Орешарски беше "Гражданите срещу мафията".
Малко преди обявения начален час силният вятър скъса въжето на националния трибагреник, развяващ се над сградата на Народното събрание, и обърна флага наобратно. Така знамето стои над официалните учреждения, когато страната е във война. Така и протестиращите разчетоха този знак на природата.
Минути след 20.00 часа шествието се насочи към Парламента, а оттам и към "Орлов мост" и накрая спря на Цариградско шосе и алея "Яворов".
По време на централната ни емисия БНТ не можа да покаже кадри отвисоко, защото на 26-тия ден от началото на протестите полицията реши, че служебните коли, захранващи камерите на БНТ, пречат и трябва да бъдат преместени от обичайните им места. Заместник-директорът на СДВР Христо Терзийски обясни, че имало подадени сигнали от хора и това е причината за техните действия.
Още подробности вижте във видеото.