На 18 юли 2012 година на летището в Сарафово беше взривен автобус с израелски туристи. Загинаха 5 граждани на Израел, българският шофьор на автобуса и самият атентатор. Една година след атентата в студиото на "Денят започва" Тихомир Безлов и Христо Смоленов коментираха разследването на случая.
На 18 юли 2012 година на летището в Сарафово беше взривен автобус с израелски туристи. Загинаха 5 граждани на Израел, българският шофьор на автобуса и самият атентатор. Една година след атентата в студиото на "Денят започва" Тихомир Безлов и Христо Смоленов коментираха разследването на случая.Знаем много за логистиката, проблемът е, че целият пъзел не е сглобен, проблемът е, че има и много политическа конюнктура, с която се съобразяваме, проблемът на България е, че отношенията симетрични с другите големи сили в областта на антитероризма, заяви Тихомир Безлов.
Христо Смолянов припомни, че часове след атентата е заявил, че извършителят не е камикадзе, а намерението е било за дистанционно взривяване.
Какво още казаха двамата експерти вижте във видеото.
Иво Никодимов ни припомни в репортаж какво се случи на този ден миналата година и как вървеше разследването на атентата.
И.ф. главен прокурор Ваня Стефанова разпореди проверка по разследването за ВиК - Бургас
Румен Радев с остри критики към прокуратурата: Разследвания за корупция се възпрепятстват
Софийската градска прокуратура за делото ВиК - Бургас: Няма данни за престъпления от лица с имунитет
Повдигнаха обвинение на шофьора, блъснал паркирани автомобили на ул. "Иван Асен II" в София
Министърът на правосъдието поиска наказание за втори нотариус по случая „Баба Алино“
Левски преодоля румънската буря по пътя към третия кръг в Шампионската лига