Протест и пред сградата на БНТ на улица "Сан Стефано" тази вечер. Той бе организиран от "Фондация за подпомагане на жертвите на престъпления и борба с корупцията". Те обявиха, че създават Гражданско движение за национална обективна телевизия. Протестиращите настояха всеки ден БНТ да отделя по 1 час от програмното си време за позиции на граждански организации.
Протест и пред сградата на БНТ на улица "Сан Стефано" тази вечер. Той бе организиран от "Фондация за подпомагане на жертвите на престъпления и борба с корупцията". Те обявиха, че създават Гражданско движение за национална обективна телевизия. Протестиращите настояха всеки ден БНТ да отделя по 1 час от програмното си време за позиции на граждански организации.
Те приканиха и към диалог Министерството на икономиката по казуса със златодобива в България. Протестиращите настояват да бъде развален концесионния договор със канадската добивна компания. Останаха недоволни, защото заради зоната за сигурност не бяха допуснати плътно до входа на телевизията. Те обещаха да бъдат пред БНТ всеки четвъртък, докато исканията им не се изпълнят.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)