86-ти ден на антиправителствен протест. И днес недоволните от кабинета "Орешарски " се събраха пред Министерския съвет за да поискат оставката му. Шествието се отправи към Народното събрание.
86-ти ден на антиправителствен протест. И днес недоволните от кабинета "Орешарски " се събраха пред Министерския съвет за да поискат оставката му. Шествието се отправи към Народното събрание.
След като се събраха пред парламента, протестиращите изпяха химна и почетоха с едноминутно мълчание паметта на писателя Георги Марков. Някои от хората начело на шествието дойдоха на площада с чадъри, защото днес се навършва 35 години от смъртта на писателя.
Чуват се традиционните викове „Оставка" и „Мафия", гражданите развяват трибагреници. Не липсват и музиканти с тъпани.
Бюджет с 5,7% дефицит за 2026 г. представи финансовият министър Гълъб Донев
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара