Вътрешният министър Цветлин Йовчев отхвърли обвиненията в полицейщина и подчерта, че няма от какво да се притеснява, тъй като във всичките си действия е спазвал закона.
"Според мен фриволно започнаха да се използват теми като полицейщина и полицейска държава. При полицейщина ще имаме прекомерно подслушване и злоупотреба с използване на СРС-та. Ние намалихме използването на СРС-та и гарантирахме законността. Полицейска държава означава, че министърът на вътрешните работи ще злоупотребява със служебна информация и то в посока постигане на партийния интерес. Никога не съм го правил и няма да го направя, дори не съм член на политическа партия, още по-малко в ръководството. Така че в тази връзка мога да успокоя, че това, което правя, и ще правя, ще бъде изцяло в рамките на закона" - обяви Цветлин Йовчев, вицепремиер и министър на вътрешните работи.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата