35-годишният Марчо Жеков, който вчера се заби с колата си в сградата на Турското посолство, няма да бъде подведен под наказателна отговорност. Причината е, че страда от психическо заболяване.
35-годишният Марчо Жеков, който вчера се заби с колата си в сградата на Турското посолство, няма да бъде подведен под наказателна отговорност. Причината е, че страда от психическо заболяване.
Това съобщиха от прокуратурата. Софийска градска прокуратура (СГП) съобщи, че в резултат на извършените първоначално процесуално-следствени действия е установено, че Марчо Жеков страда от психично заболяване - „параноидна шизофрения".
Поради това той не може да бъде подведен под наказателна отговорност. Спрямо него не са повдигнати обвинения. Материалите по делото се изпращат по компетентност на Софийска районна прокуратура (СРП), с оглед предприемане на действия за задължително/принудително лечение.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата