Само за последното денонощие 42 души са преминали нелегално българо-турската граница, от тях - 31 са сирийци. За последната седмица - това прави общо 502 нелегално преминали нашата граница. Отдавна няма свободни места в домовете на Агенцията по бежанците. Капацитетът е надхвърлен с поне 330 места.
"Тези хора бягат поради война, конфликт и страдание. Поради тази причина те трябва да намерят сигурност. Това са родители, деца, които са видели как загиват техни близки и как техните жилища биват разрушавани. Точно поради тази причина, те са в България, защото имат нужда от сигурност. Убедена съм, че Държавната агенция за бежанците по всякакъв начин ще положи усилия да се погрижи по съответния начин за бежанците и за търсещите убежища", Върховният комисариат на бежанците на ООН - Монсерат Вие.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата