Продължава битката на хората от селата Негушево и Осоица срещу изграждането на каменни кариери в техния край - софийския Подбалкан. Преди 3 години те обявиха гражданско неподчинение заради това, че държавата е разрешила проучването на подземните богатства, без някой да ги пита за това, след като земята е собственост на Община Горна Малина.
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души