ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Имунизация на сирийските деца

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:29 мин.
У нас

Здравното министерство ще решава дали да се имунизират сирийските деца на бежанци срещу морбили, след като в Турция бе открито заразено дете. У нас до момента такъв случай не е регистриран.

имунизация сирийските деца
Здравното министерство ще решава дали да се имунизират сирийските деца на бежанци срещу морбили, след като в Турция бе открито заразено дете. У нас до момента такъв случай не е регистриран.

Имунизационният календар в Сирия е сходен с българския. Ваксината срещу това заболяване е комбинирана и срещу рубеола и заушка. Не се предвижда обаче поставяне на противогрипна инжекция. Според българските здравна власти, повечето деца имат добър здравен статус.

Бежанците, идващи от централната част, носят документи, с които доказват срещу кои болести са ваксинирани. Не е такава обаче ситуацията със сирийците, които идват от кюрдските райони. Голяма част от тях са без документи, а повечето деца не са били имунизирани никога. За да се намали вероятността от предаване на болести, бежанските лагери ще бъдат дезинфекцирани. МВР пък ще купува ваксини против хепатит А за служителите, които работят с бежанците.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?