Улиците на ромския квартал "Столипиново" в Пловдив бяха измити с шампоан. Жителите на квартала казаха, че не са виждали такава хигиена повече от 20 години.
Оказа се, че причината да не се мие до сега в квартала била натрупаната смет край контейнерите за битови отпадъци. Наложило се шефът на „Чистота" да командирова трима души, които да изметат около кофите. Те събирали боклука и го хвърляли вътре.
Местните се заразили от примера им и вече започнали да изсипват отпадъците в контейнерите. От почистващата фирма казаха, че големите булеварди в квартала ще се мият всеки ден, а вътрешните улички веднъж седмично.
Събирането на сметта в Столипиново вече се извършва два пъти дневно. До края на есента ще се ремонтират улиците и тротоарите в квартала, за което за заделени 370 хил. лева.