И тази година 15-и август ще бъде неработен ден за варненци. Преди 24 години с решение на Общинския съвет в града християнският празник Успение на Пресвета Богородица е определен за ден на Варна.
За първи път е обявен за почивен през 2007 година. Оттогава насам традицията се спазва всяка година. Първоначално това става с решение на правителството, но след промените в Закона за местното самоуправление през последните години решението се взема от Общинския съвет. И тази година Денят на Варна да бъде неработен за жителите на града решиха членовете на Комисията по култура и духовно развитие към местния парламент. Решението е взето по предложение на кмета Иван Портних. Тази година 15 август се пада във вторник.
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите