Днес се простихме с Ана-Мария Тонкова. Приятели, роднини и близки я изпратиха в последния й път. Дълги години Ана-Мария бе един от гласовете в ефира на БНР. Тя посвети живота си на музиката като водещ на предаванията "Тик-так" и "Пулсиращи ноти". Участва в създаването на радио "Експрес" и "БГ Радио'', откриваше и подкрепяше млади музикални таланти през целия си живот."Тя винаги ми казваше учителю, защото все й носех книги, енциклопедии и какво ли не. При тези концерти, които организира, по начина, по-който напредна в живота и по това, което тя направи за музиката, спокойно аз мога да кажа: учителко", сподели радиоводещият Тома Спостранов.
"Мая има място в историята на радиата, на националното радио, разбира се. Има своята златна страница в българската музика, българската естрадна музика и свое място в моето сърце", каза генералният директор на БНР Радослав Янкулов.
"Ана-Мария беше сърцето, душата и двигателят на годишните музикални награди на БГ-радио, които всяка година са сред най-големите събития в България. Приятели и меломани я наричаха "гласът на популярната музика у нас".
"Това е изключително фин човек с много силна душа. Тя толкова сила имаше в себе си. Изключително свестен човек, изключително благороден човек, изключително добър човек", сподели певицата Тони Димитрова.
"Мисля, че така всички ще я запомним - вечно усмихната и вечно готова да ти помогне", категоричен е вокалистът на Б.Т.Р. Атанас Пенев.
"Много ми е мъчно за нея, но тя е достоен пример как да живее човек, как да завърши своята човешка мисия на земята. Ами Ани почивай в мир!", сподели певицата Силвия Кацарова.
Автор: Милена Кирова