По повод разследването за плащания по проекта "Белене" премиерът беше лаконичен и прехвърли към полето на прокуратурата с обяснението, че от обвинението са счели за необходимо да проведат такова разследване. Орешарски коментира още, че може би имат основание упреци, че кабинетът не е направил достатъчно дългосрочна визия, но в програмата има няколко мерки, които са дългосрочни, подчерта премиера преди среща с кметове от област Велико Търново.
Във Велико Търново премиерът Орешарски коментира думите на предишния президентът Георги Първанов, че правителството не е направило достатъчно дългосрочна визия за програмата си.
,,В програмата ние имаме някои мерки, които са доста дългосрочни. Новата индустриална политика не се прави за 4 г., най-много да се започне за 4г.", подчерта министър-председателят.
Пламен Орешарски заяви, че не се притеснява от внесения вот на недоверие. Той коментира и петъчната спецакция, обиските и последвалите арести, свързани с проекта „Белене": ,,В прокуратурата беше подаде сигнал и очевидно тя е счела за необходимо да проведе необходимите разследвания."
Във Велико Търново премиерът се срещна с кметовете на общините от областта. По думите му, в момента се решават най-важните и най-неотложни проблеми на местната власт. На срещата кметове са изразили надежда, че ще има действително яснота по формирането на бюджета за следващата година.