Целодневна образователната програма за деца от първи до пети клас се провежда в Музея за история на София. В нея са включени занимания, свързани с археология, етнография, архитектура и много игри – едновременно забавни и образователни.
В първия ден от програмата малчуганите опознават тайните на археологията. В залата срещаме Борис и Теодора, които са тук за първи, но имат своите очаквания.
Борис, 10 г.
"Да науча повече за историята на София и да бъде интересно."
Теодора
"Засега ми е най-интересно как ще правим глината, глинените съдове."
Децата ще трябва да изработят от глина рисунките, които сглобиха. Ерина Кръстева разказва с какво ще се срещнат децата в следващите два дни.
Ерина Кръстева, Връзки с обществеността в Регионален исторически музей-София
"През останалото време и в други ден имат занимания с етнография, ще правят кукерски маски, ще рисуват икони, през третия ден ще се превърнат в архитектурни творци."
От ръководството на музея са подготвили и специална изненада за децата. В последния ден на своето приключение те ще се научат как да творят живопис с пръсти живопис.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите