Млад мъж на 20 години е бил убит тази нощ, а двамата му братя са ранени в квартал „Момин брод" в Лом. Пострадалите са в болница с опасност за живота. Инцидентът е станал заради вражда между две ромски фамилии.
Очевидци разказаха, че стрелецът е 40-годишният Асен Каменов, който заедно със 17-годишния си син нахлули в дома на своите съседи, след възникнал спор. Мъжът започнал да стреля по тях с незаконно притежавана пушка. В къщата имало и 7 деца.
- Асен и сина му заедно извадиха една пушка, единия беше с едно дърво удари свекърва ми, а другия уби девер ми, - разказва Ивалина Валентинова, съпруга на един от простреляните братя.
- ...После погна другия ми брат Венко. Той сега е в болница в Монтана... - допълва Асен Каменов.
Състоянието на единият от простреляните е много тежко. В болница е и майката на пострадалите, която е с травми по главата.
- Снощи беше много страшно, нападна ме Асен, стрелял е не знам колко пъти и сина ми е починал, - казва майката на тримата нападнати братя:.
От полицията в Лом казаха, че разследват случая.
- ...Имаме заподозрян и продължаваме работата, - уточни главен инспектор Мирослав Вътев.
Нападателите са задържани, все още се изясняват подробностите за стрелбата.
Репортаж на Ваня Бонева и оператора Антон Борисов