ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Кмет-шериф пази плевенско село

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:43 мин.
У нас

В плевенското село Буковлък не е влязъл нито един служител на жандармерията или на националната полиция.

кмет шериф пази плевенско село
В плевенското село Буковлък не е влязъл нито един служител на жандармерията или на националната полиция. Причината е, че кметът на селото сам се е нагърбил с опазването на обществения ред и от години действа като истински шериф. Бившият полицай всяка нощ патрулира из улиците на селото, следи камерите за наблюдение и винаги е първи на „горещата точка" при възникване на инцидент.
Росен Русанов - кмет на село Буковлък: „Е снощи се сбиха за един кон, но на петата минута съм там и веднага ги пръскам - единият род 5-6 човека от едната страна, другите от другата..."
Според Русанов - най-важното условие за справяне с престъпността е постоянната и ефективна превенция.
Росен Русанов, кмет на село Буковлък: „Като се овладеят питейните заведения, като се овладеят местата, където могат да възникнат скандали и веднага на всеки момент да се реагира..."
Кметът-шериф смята, че националната полиция не разполага с необходимата структура и кадрови ресурс за справяне с престъпността в малките населени места, а жандармерията има съвсем други функции. Хората в Буковлък признаха, че разчитат повече на кмета си, отколкото на полицията. Росен Русанов е убеден, че успех в борбата с битовата престъпност може да има само, ако се създаде добре действаща общинска полиция с разширени правомощия.

Автор: Никодим Даневски, Евгени Трифонов

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?