Служители на "Напоителни системи" се събраха на протест в София, въпреки вчерашното решение на Министерски съвет да отпусне допълнително средства за неизплатените заплати и осигуровки на работниците.
Доц. Георги Костов, зам.-министър на земеделието: В Закона за водите, който беше променен в началото на тази година, е записано в неговия параграф 2, че тези средства е трябвало да бъдат изплатени до 31 март тази година. Нищо такова не е направено. И вероятно никой от тези, които управляваха досега не е вземал отношение защо не е направено. Тези пари са натрупани като задължения основно в периода 2008 края до 2013 година. Министерски съвет вчера гласува 4.5 милиона лева с основната идея да бъдат изплатени забавените заплати до месец август включително, като на вашия въпрос - къде ще отидат тези 4.5 млн. лв ще отговаря - ще отидат за заплати и осигуровки, тъй като независимо казаха, че до юни месец са платени заплати, то осигуровки не са плащани и по-назад във времето. Така че, част от парите ще отидат за покриване на тези неплатени стари осигуровки!
Още информация - в прякото включване на Милена Кирова от мястото на протеста.
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Само 7% от българите виждат САЩ като съюзник, сочи проучване на Европейския съвет за външна политика
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец