Продължава кампанията по събиране на средства за пострадалите от Хитрино. Събраните пари ще бъдат разпределени от специално сформирана комисия на Българския червен кръст, към която ще се присъедини и кметът на село Хитрино. Към този момент от БЧК предоставят помощ от първа необходимост не само на пострадалите жители на селото, но и на хората, които работят на терен.
д-р Никола Николов - директор на отдел "Мениджмънт на бедствията":
От снощи по сметката на БЧК са събрани около 395 хил. лв., от които само от SMS-и са към 335 хил. лв. А останалите са преминали по банковата ни сметка, има дарения на място от хора, които са съпричастни. Ние поддържаме непрекъсната връзка с кризисния щаб, който работи на терен. Моментът, в които кажат, че вече е безопасно да се влезе наши специалисти ще направят оценка и ще подадат информация към обществения съвет, за да разпределим помощите.
България и Бразилия подписаха меморандум за сътрудничество между националните библиотеки
До края на 2026 г. – всички топломери и водомери за топла вода трябва да са с дистанционно отчитане
"Тренд": Всеки трети ще гласува за Радев, пет партии влизат в парламента, още две са с реален шанс
Директорът на Столичния автотранспорт: Кметът е подведен - нямам основание да подавам оставка, тъй като спазвам законите