ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

БСП призова да спре унищожаването на държавните железници

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:27 мин.
У нас

БСП призова унищожаването на държавните железници спре - така лидерът на партията Михаил Миков коментира решението за спиране на влакове.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
БСП призова унищожаването на държавните железници спре - така лидерът на партията Михаил Миков коментира решението за спиране на влакове. От БСП настояват за спешно свикване на Транспортната комисия в НС, за да чуят мотивите на министъра на транспорта Ивайло Московски и на ръководството на БДЖ за решението. Социалистите застават зад исканията на хората и призоваха правителството да предприеме спешни мерки за възстановяване на старото разписание.
Петър Мутафчиев - депутат от "БСП лява България": "Едно такова решение нарушава основно европейско правило на българските граждани за свободното придвижване в страната. На второ място, един такъв подход говори за това, че няма ясна визия от ръководството на БДЖ за това как могат да се повишат приходите, а се търси съкращаване допълнително на разходите. Ние не може да приемем твърдението, че тези превози били нерентабилни".
 

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?