Близо 40 камери вече ще следят за реда и сигурността във Велико Търново. Те са разположени на възлови места в старата столица – на кръстовища, на входовете и изходите на града.
Имат много добра оптика, което ще позволи детайлно заснемане както нощем, така и при лоши метеорологични условия. Първите 20 устройства вече работят. Над 150 камери ще бъдат монтирани и в 36-е населени места на великотърновската община. Сигналът от всички устройства – ще постъпва в реално време в двата контролни центъра, които се намират в сградата на общината и в районното полицейско управление.
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)