Над пет хиляди седмокласници в Пловдивска област участват в националното външно оценяване по български език и математика тази година. С оценките от двата предмета учениците кандидатстват за 72 профилирани и 50 професионални паралелки.
Днес в 10:00 часа започна изпитът по български език. В тазгодишната кампания участват и 31 деца със специални образователни потребности, които държат тестовете в отделни зали. При тях контролът е засилен, тъй като консултантът пренася отговорите на детето в бланките.
С провеждането на изпита по български език и литература днес са ангажирани 1411 квестори, а в петък за матурата по математика ще следят 1421 учители, избрани на случаен принцип.
От класната стая към Космоса: Световно постижение на български ученици в областта на космическите науки и технологии
Заради случая с частното училище край София започва проверка в цялата училищна система, каза Сергей Игнатов
Училището трябва да възпитава добри и отговорни хора, не трябва учениците да усвояват само знания
Отличниците, за които не говорим: Деца от уязвими групи с отлични постижения в НВО
Иран предупреди Румъния, че ще реагира, ако се разреши на САЩ да използват румънски бази за операции в Близкия изток