Още едно мъртво животно във фермата, огнище на антракс в балчишкото село Оброчище.
Д-р Розалина Брайкова-директор на Агенцията по храните-Добрич: Извършена е първоначална дезинфекция на животновъдния обект на територията от 2000 кв. Метра и днеска е направена и окончателната дезинфекция на животновъдния обект и около него, на място, където преди години е имало трупосъбирателен пункт. Наложена е забрана за движение на животните, за търговия, за продажба, клане и за паша. Забраната е двуседмична.
Вентилаторите са полезни, но при екстремна жега могат да имат обратен ефект
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи