Нов метод на обучение на първокласниците въведоха в училището за чужди езици “Климент Охридски” в Благоевград.
Нов метод на обучение на първокласниците въведоха в училището за чужди езици “Климент Охридски” в Благоевград. Вместо един учител да преподава по всички предмети на учениците, сега няколко специалисти ще влизат в различните часове. От училището обясниха, че системата е въведена поетапно, като е съобразена с реакциите на децата при смяната на няколко различни учителя през деня.
Новата система дава възможност на висококвалифицирани педагози, които до сега са работили с по-горни класове, да преподават и на най-малките.
Катя Марчева, директор на СОУИЧЕ “Климент Охридски”- Благоевград: “Децата имат нужда, особено в първи клас, да бъдат по-разтоварени. И влизайки един друг колега, той внася друга свежест.”
От училището обясниха, че с новата система на обучение ще се подобри учебния процес и по-лесно ще се задържа вниманието на първокласниците върху материала, който изучават.
Царимира Георгиева, преподавател по изобразително изкуство: “Когато дойдат в 5 клас и преминат в този начин на обучение с различни преподаватели тяхната адаптация ще бъде много по-добра.”
Преди да бъде въведен новия метод на преподаване са проведени няколко срещи с родители, на които са им били разяснени ползите.
Райна Илиева, родител: “Одобрявам я, защото колко по-малки са децата, те по-бързо и лесно по този начин ще усвоят това, което в момента им се прилага като обучение.”
Учителите смятат, че въведената система ще има най-голям ефект в часовете по музика и изобразително изкуство, тъй като специалистите по дадените предмети ще могат да оценят таланта на децата още докато са малки.
15-годишен ученик с успех за България: Как Калоян триумфира на космически лагер?
Близо 200 училища ще използват нова система за анализ на данни, заявиха от МОН
Километрично задръстване по обходните маршрути след пожара на АМ "Тракия"
Бдение в Кричим с надежда за правосъдие след жестокото убийство на млад мъж в Пловдив от тийнейджъри
Откритият дрон в Лайпциг: Берлин съобщи за "нов сценарий на заплаха"