Варна остана без дърва за огрев в навечерието на отоплителния сезон.
Исмаил Кабак, управител на борса за дърва: Не е тайна, че няма дърва. Вижда се, трудно е и на нас. Винаги съм се притеснявал повече дали ще имам клиенти на кого да продам дървата, отколкото дали ще имам суровина.Недостигът на дърва се дължи на две причини, според Исмаил Кабак. Първата е, че българинът е свикнал да се запасява винаги в последния момент поради липсата на достатъчно средства. - Но другата причина може би е износът, - казва бизнесменът. - Имаше мораториум, вече е отпаднал този мораториум. Има износ. Заводи има, които вземат голямо количество дърва. В момента цената за един кубик дърва за огрев варира от 65 до 80 лв., като транспортните разходи се уточняват допълнително в зависимост от населеното място. В последния един месец търговците отчитат сериозен скок в цената, която се е повишила с около 10 лв. Според тях, основната причина е в новия закон, който значително ограничава сечта.
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?