Отново нападение над медицински екип над спешното отделение в Благоевград.
Отново нападение над медицински екип над спешното отделение в Благоевград.
През нощта роднина на пациент, който е бил приет в отдението по спешност, е нападнал санитарка и е нанесъл тежък побой.
Репортерката от ТВЦ-Благоевград Ирина Николова разказа в обедните новини какво се е случило.
Около 3 часа през нощта в спешното отделение в Благоевград е приет възрастен мъж на около 70 години със счупени ребра и видими наранявания. Според неговия разказ, той е паднал от леглото си. За да бъде настанен в хирургичното отделение се наложило да му бъде направен рентген, след което лекуващият лекар от хирургичното отделение поискал и скенер. При повторното качвоне на пациента в асансьора синът му, който вече е бил дошъл и го е придружавал, нападнал него и санитарката, която била с тях.
Гергина Николова, санитар: Това момче не даваше такива съмнения, че може нещо да стане. И като се качихме в асансьора започна да бие баща му. В лицето да го удря и такова ... "Всички ще умрете. Всички ще умрете"... И вече асансьорът спира на четвъртия етаж и той ме хвана за косата, повали ме на земятая и взе да ме рита.
Възрастният мъж е настанен в хирургичното отделение с още наранявания. Медиците от спешното отделение изразиха съмнение, че още при първоначалното постъпване на възрастния мъж става въпрос за нанесен му побой, а не за падане от леглото. След като санитерката успяла да избяга от асансьора, побойникът успял да открадне личната карта на баща си. В момента той се издирва от полицията.
Доктор Георги Слаев, дежурен лекар в спешно отделение: Полицията, СОТ... но не можаха да го хванат. Той е избягал преди да реагира охраната и така... Доколкото разбрахме той е бил с някакво психично заболяване, което не можем сега, в момента, да разберем какво е точно.
Битата санитарка каза, че ще съди побойника. Това не е първото нападение над лекари от спешното отделение в Благоевград. През 2014 година пациент счупи ръката на друга санитарка и й нанесе тежък побой.
Новият правосъден министър Николай Найденов: Наложителни са ограничения на решенията на настоящия състав на ВСС
Аферата "Хасърджиев": Прокуратурата иска по-тежки мерки за четиримата подсъдими по делото
От Съюза на съдиите в България очакват процедурите за избора на членове на ВСС да бъдат приети без излишно забавяне
Без открити мини, но повече дронове: Военноморските сили засилват контрола в Черно море
На първото заседание на новото правителство Румен Радев очерта основните приоритети
Министрите от кабинета "Радев" положиха клетва, кои са първите им задачи? (ОБЗОР)
До 10 дни започва пръскането срещу комари по Дунава, след като бяха отпуснати 1,28 млн. евро