Пореден случай на нападение на медицински екип в Благоевградската болница.
Гергина Николова, санитарка: Взе да го удря и аз като видях, с каква злоба и агресия удря баща му, се изнесох до вратата на асансьора с цел да избягам. И вече асансьорът спира на 4 етаж и той ме хвана за косата, повали ме на земята и взе да ме рита. И аз виках, обаче то всички е с такива прозорци и не се чува.Докато санитарката викала за помощ нападателят успял да открадне личната карта на баща си и избягал. На място е пристигнал екип на полицията, който е започнал издирване на нападателя. От спешното отделение в Благоевград казаха, че видео камери са заснели побоя над санитарката и възрастния мъж.
Д-р Георги Слаев, дежурен лекар: Доколкото разбрахме, той е бил с някакво психично заболяване, което не можем сега, в момента, да разберем, какво е точно.Това не е първото нападение над медицински екип на спешното отделение в Благоевград. Преди една година, на 31 декември срещу 1 януари пациент нападна и счупи ръката на друга санитарка. Медиците разказаха, че ежедневно са заплашвани от пациенти или техните роднини. Гергина Николова споделя, че я е страх да се върне на работа. Казва, че ще съди нападателя си.
Министър Найденов призова Пленума на ВСС да спре да кадрува в съдебната власт
Изпълнителният директор на НДК поиска от ВАС ново разглеждане на делото срещу нея
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара
Глобиха директора на НДК за конфликт на интереси - сключила договор със сина си
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Какво се случва в интерната в с. Варненци година след сигналите за насилие?
Земетресение с магнитуд 7,1 разтърси крайбрежието на Венецуела (СНИМКИ)