След петседмичини напрежения по българските граници, гръцките фермери започнаха да изтеглят тракторите от пункта "Кулата - Промахон". Това тяхно действие е гаранция, че блокада на този етап няма да има. Българските превозвачи са доволни и засега няма да организират контраблокада, каквото намерение бяха заявили за 9 часа днес.
Гръцката блокада като, че ли окончателно падна. От вчера следобед гръцките фермери изтеглят тракторите, знамената, скарите и целия си лагер от пункта "Промахон". Това изтегляне продължи и тази сутрин. Към момента от гръцка страна са останали 15 машини, които малко по-късно също ще бъдат изтеглени към Серес. Именно развалянето на гръцкия лагер беше гаранцията, която българските превозвачи чакаха, за да не подновят контраблокадата от наша страна. Те обаче казаха, че остават в готовност ако гърците евентуално нарушат споразумението да подновят контраблокадата. Всички гранични пунктове от "Капитан Петко Войвода" до "Кулата" по цялата българо-гръцка граница са отворени за движение. Пунктовете с Македония също са отворени.
Вижте още в прякото включване на Александър Марков от ГКПП "Кулата"!
Планът за устройството на Борисовата градина ще бъде преработен, съобщиха от общината
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"