С молебен и водосвет за здраве и благоденствие жителите на Перник ще отбележат седмата годишнина от голямото земетресение.
През нощта на 22 май 2012г. Перник и околността бяха разлюляни от поредица от сеизмични трусове с магнитуд 5,8 по скалата на Рихтер. За щастие нямаше нито една жертва, само материални щети.
Днес ритуалът ще се извърши пред централния храм в града "Св. Иван Рилски". По-късно ще бъде раздаден курбан за здраве в центъра на с. Дивотино.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг