Омбудсманът Мая Манолова и адвокати ще се срещнат с правосъдния министър Данаил Кирилов и служители на Агенцията по вписванията във връзка с проблеми, които срещат при работата си с Търговския регистър.
Адвокати сезираха омбудсмана с отворено писмо, в което настояха тя да защити гилдията и клиентите им заради системни откази от страна на длъжностните лица от Търговския регистър.
Омбудсманът се ангажира и с изготвянето на законодателни предложения, с които да се въведат ясни правила, които да водят до обезщетяване на вредите, претърпени от гражданите при неправомерни откази на длъжностните лица.
След аварията в Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората
Георги Клисурски: Има възможност за четвъртото плащане по ПВУ България да поиска с близо 200 млн. евро повече