Как да пътуваме удобно в страните от стария континент и какви права имаме. Това са само част от темите, които русенци и гостите на града имаха възможност да научат по време на лятната читалня на открито на площад „Батенберг”. Тя се организира за трета поредна година от Европейският информационен център.
В разгара на лятото в лятната читалня на открито всички пътешественици могат да получат безплатни съвети и полезна информация преди да се отправят на почивка в чужбина. Всеки може да разгледа актуални карти на евросъюза и да научи любопитни неща – от правата на пътниците в Европа до качеството на водите и местата за къпане там.
Ирина Стоянова - директор на Европейски информационен център – Русе
"Не всички неща могат да бъдат намерени в електронен вариант,някои ги има при нас на хартия,отделно в службата за публикации могат да бъдат поръчвани и всеки да ги има"
За най- малките са предвидени комикси и книжки за оцветяване на различна тематика. Лятната читалня се организира заедно с регионалната библиотека на дунавския град. Следващите дни, в които ще бъде отворена са 4, 8 и 15-и август, от 10 до 12 часа
В очакване на правосъдие: Близки на 11-годишния Ангел от Лясковец с протест пред Съдебната палата
Проливен дъжд наводни къщи, улици и автомобили в бургаския квартал „Лозово“
Милена Милотинова: Това, което ни предстои, е домакинството и ние трябва да се представим на ниво
В ефира на БНТ: DARA и Евтим Милошев поставиха началото за създаване на Дом на артистите
Когато звучеше "Bangaranga", всички ставаха и танцуваха – журналистът Виктор Борисов от БНТ разказва за феномена DARA