За 3-та поредна година беше връчен приза "Студент на годината" за най-добрите следващи в Софийския университет "Св. Климент Охридски". Конкурсът се провежда по инициатива на Студентския съвет и под патронажа на ректорa проф. Анастас Герджиков.
Талантът на младите българи се отличава в 11 категории и насърчава кариерното им развитие. Събитието е част от програмата на висшето учебно заведение, по случай 130-годишния юбилей.
338 зрелостници са с по две отлични оценки на матурите, средните резултати са най-добрите от 2008 г. досега
Оценка „Добър“ и „Много добър“ за зрелостниците на матурите по български език и профилиращ предмет
Омбудсманът препоръча на МОН проверка на сигнали за технически проблеми на матурите
6-месечно бебе почина в болницата в Търговище, здравният министър разпореди спешна проверка
Предсрочно: Възстановяват движението на метрото между станциите "Театрална" и "Хаджи Димитър"
Казусът "Баба Алино": Собственици на незаконния комплекс край Варна са внесли петиция срещу събарянето