НОВИНИ

Мая Манолова се обяви за отпадане на таксите за детските градини и ясли в Ловеч

Според омбудсмана Мая Манолова отпадането на таксите за детски градини и ясли е добро решение за справяне с демографската криза. Коментарът е по повод решение на Общинския съвет в Ловеч за премахване на таксите. То обаче беше оспорено от кмета на града.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка:
      bnt avatar logo
      от БНТ
      14:42, 07.01.2019
      Чете се за: 00:16 мин.
      У нас

      Според Манолова заплащането от родителите на предучилищното обучение е некоректно спрямо гражданите, защото този вид образование е задължително.

      Мая Манолова, национален омбудсман: Това е и една изключително важна реална стъпка, която можем да направим за преодоляване на демографската криза. За област като Ловеч, която е в първата тройка по отрицателен демографски растеж, отпадането на таксите за детските заведения е една прекрасна положителна стъпка. В крайна сметка трябва да се правят конкретни и реални неща.
      Свали приложението BNТ News
      google play badge
      Свали приложението BNТ News
      app store badge
      Топ 24
      Най-четени
      New minibuses for transportation of disabled people start running in Sofia
      New minibuses for transportation of disabled people start running in Sofia
      Електронните магазини трябва да се обявят пред НАП до 29 март
      Електронните магазини трябва да се обявят пред НАП до 29 март