Областната дирекция побезопасност на храните в Кюстендил започва поредната ваксинация по въздух срещубяс по дивите хищници. Предвижда се над 120 хиляди примамки да бъдатразпръснати над горските територии в областта.
Мерките са част от Националната програма за изкореняване на болестта бяс в цяла България. Животните се ваксинират чрез изяждане на примамката. Взимането на пробите ще се извършва с помощта на държавните горски стопанства и ловците в региона, казаха от Агенцията по храните в Кюстендил. Оттам допълниха, че не е препоръчително хората да пипат ваксината с незащитени ръце, защото при нарушена цялост на външната обвивка, ваксината, може да бъде опасна за здравето на хората.
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
Сградата на бившия Нотариат в София да стане дом за млади таланти, предлага вицепремиерът Иво Христов
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра