Мащабна полицейска операция в няколко села около Ловеч. Издирват избягалия затворник Борис Иванов. Жандармерия и полиция са на входа на ловешкото село Александрово на разклона за село Дренов. Засилено полицейско присъствие има и в двете села. През нощта полицейски коли са извършвали проверки и в близките населени места Деветаки, Йоглав и по пътя между Деветаки и Дренов, научи БНТ.
Към момента няма блокирани пътища в района, но всички преминаващи коли се проверяват. Засега няма официална информация какви следи са насочили силите на реда именно към този район.
Кметът на Александрово - Красимир Кръстев и кметският наместник на Дренов - Светлана Недялкова, съобщиха за БНТ, че нямат информация избягалият затворник да има близки в техните села.
Издирваният Борис Иванов избяга по време на работа на външен обект в Ловеч. 48-годишният затворник е с 13-годишна присъда за блудство и кражби.
Контролът над товарния трафик: Пътна полиция с резултати от масираните проверки
Министерството на туризма и обществените медии обсъдиха общи идеи за представяне на регионите в България
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач
Експеримент със симулационни очила: Какви са възприятията на шофьорите, употребили алкохол?
С 4,6 промила зад волана: Съдът решава за ареста на шофьора, задържан в Бистрица