Американският гигант в онлайн търговията Амазон е постигнал споразумение с френските власти да внесе в хазната данъци на стойност 250 милиона долара, предадоха Асошиейтед прес и Франс прес.
Париж помоли Амазон през 2012 година да плати данъците по печалбите за периода 2006-2010 година и оттогава се водеше спор по искането на френските власти. Не бяха съобщени подробности по постигнатото споразумение, уточни АП.
Амазон лаконично обяви днес, че е постигнал изцяло извънсъдебно споразумение с френските власти по проблеми, обсъждани в миналото, и че основната му цел остава да осигури възможно най-добрите търговски услуги на клиентите си във Франция, където компанията е инвестирала над 2 милиарда евро от 2010 година и е създала над 5500 постоянни работни места.
Миналата година Амазон постигна подобно споразумение с италианските власти на стойност 118 милиона евро, припомня АП.
Цените на пътуванията в чужбина: От бранша отричат да има сериозно увеличение
Пазарът на труда: Над 2,4 млн. българи остават извън икономиката, бизнесът отчита недостиг на кадри
Правителството оттегля предложението до НС за избор на председател на ДАНС
Дебатите за Съвета за мир на Тръмп продължават – Николай Младенов вижда шанс за българска експертиза в Газа