Аварийни ремонти започнаха с предимство по най-натоварените и амортизирани участъци от четвъртокласната пътна мрежа във Врачанско. Те се извършват с целево отпуснатите от държавата 2 милиона лева.
Стотици жители на селата Чирен, Девене и Три кладенци подкрепиха протестна подписка за спешен ремонт на разбитото шосе, което е единствената пътна връзка в този район.
Диян Дамянов, кмет на с. Чирен: - Вие сами сте видяли в какво лошо състояние е пътят, но най-после се намери някакво решение и ще бъде изкърпен на този етап. За вбъдеще се надявам това което сме поискали, да бъде направено – цялостно преасфалтиране. Тъй като тежките машини, когато затворят пътя към Борован всички тирове минават оттук и явно те рушат настилката.
Местните се радват, че най-после е започнал ремонта, но смятат, че е нужна цялостна рехабилитация на път.
Иван, шофьор: - Асфалта е правен 1983 година, аз тогава карах един КРАЗ, оттогава само е кърпен . Вие направете сметка на колко години е този асфалт и колко може да издържи да работи?!
Георги, шофьор: -Чупят се колите от дупки, ще го закърпят за една година и после пак същата работа.
Иван, с. Чирен: - Аварийно да се изкърпи за момента, но това няма да реши въпроса, защото целият път е пропаднал и тежките камиони го разбиват.
За пръв път от десетилетия се преасфалтират и улиците в западната и източната промишлени зони на Враца, за да се подобри инфраструктурата за бизнеса.
Министърът на енергетиката: Уреждането на задълженията между "Булгаргаз" и "Боташ" няма да натовари бюджета и българските граждани
"ЗАД ДаллБогг: Живот и здраве" освобождава централата си до среда на юли
След срещата на върха Украйна - Югоизточна Европа: България одобри декларацията от Киев
След акция край Сливен: Дрон засне камиони в нарушение на АМ "Тракия", три тира са спрени от движение (СНИМКИ)
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач