Българският Червен кръст дари медицинска апаратура на Специализираната клиника за онкоболни деца към "Царица Йоана - Исул".
Общата стойност на апаратурата е над 20 000 лв. От екипа на болницата заявиха, че дарените им инфузионни помпи са най-необходими в момента, за да бъдат подменени амортизираните и повредени апарати.
Добрин Христов началник на клиниката по детска онкохематология "Царица Йоана - ИСУЛ":
В крайна сметка дозиращи машини, които са изключително прецизни, точни и което е по-важно, защото това ни е основната дейност химиотерапията или друг тип венозни вливания. Определяме скоростта, точната доза на лекарствата, които са много специални и това веднага повдига надеждността и сигурността в начина, по който ги лекуваме.
Разширяват списъка с безплатни лекарства за деца до 7 години - НЗОК вече покрива 11 медикамента
Министър Околийски възстановява д-р Благомир Здравков начело на детската болница
Тревожна статистика: Всяко трето дете, което преминава през ендокринологията в Пловдив, е с наднормено тегло
Протест в Монтана заради отстраняването на известен хирург от местната болница
Под прозорците на ВСС: Пленумът на висшите магистрати се провежда на фона на протести
Премиерът към областните управители: Очаквам максимално добра организация за честни избори