Превозните средства от днес няма да плащат по 31 лева за да влязат в митница Пловдив, след като бе открит новия портал. Досега парите прибираше частната фирма "Митнически терминал", през чийто имот минаваше единствения път до халето за митнически контрол.
До построяване на новия портал се стигна след протести на превозвачите през юни.
Йордан Арабаджиев - изпълнителен директор на Съюза на международните превозвачи: "Tова е нещо, което е дълго чакано и за нас това е една малка победа над бюрокрацията, а именно превозвачите да имат свободен достъп до едно държавно учреждение, каквото е митница Пловдив."
Митницата е вложила 50 хиляди лева в новото съоръжение.
Павел Геренски - директор на Mитница Пловдив: "За тези 50 000 отворихме този портал, който виждате тука, изгради се цялата подземна инфраструктура, преасфалтира и също изходът и подходът към "Кукленско шосе"."
Новият подход спестява над милион лева годишно на превозвачите от такси.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите