Без ток в община Лъки е село Борово и половината от село Манастир. Причината е авария на далекопровода в района на община Баните, област Смолян - това каза кметът на Лъки Валентин Симеонов.
Екипи на Електроразпределение Юг работят по отстраняване на проблема, въпреки много тежките атмосферни условия в района, уточниха от пресцентъра на компанията. В момента село Манастир е включен към резервна схема за захранване, която тази сутрин също е изключила.
Очакванията са до края на деня да бъде възстановена нормалната схема и електричеството пуснато, допълниха от дружеството. След последния сняг, който е около метър, всички пътища в общината са проходими, каза още Симеонов. Еднопосочно, но е отворен за движение и пътят в района на Юговското ханче, където паднаха огромни скални късове.
Рекорден брой български плажове са с отличие "Син флаг" - какви са критериите?
Планът за устройството на Борисовата градина ще бъде преработен, съобщиха от общината
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
На 35 ключови кръстовища в София ще работят новите камери с изкуствен интелект