На световния шампионат по пица в Парма през април тази година България ще участва със свой отбор. Четиримата пицари получиха право на участие, след като на Международния шампионат в Букурещ спечелиха общо шест медала и купата на Румъния. Инициатор и организатор на участието им беше варненецът Радостин Кирязов. Самият той има медали от световни първенства, а в Букурещ беше жури.
Българските пицари избягват състезанията. Това сочи опитът на Радостин Кирязов. Като председател на Българската асоциация на пицарите той работи, за да промени това отношение.
"Дори и да не спечелят, важното е, че те ще се запознаят с други свои колеги, ще вземат други рецепти, с други продукти, за тяхното развитие ще бъде много по-полезно", сподели той.
А може да завърши и с медали, както се случи с Цветелин Първанов, Венцислав Калинов, Иван Боянин и Адриян Пантелеев, който се върна и с купата на Румъния. Това ги класира за световното първенство, което ще се проведе в Парма в началото на април. Радостин Кирязов беше жури в Букурещ, където нашият отбор триумфира.
"Търсим качествено тесто. Първо оглеждаме тестото как е направено, с какви брашна, какви видове теста са използвали пицарите. Търсим баланса между продуктите", обясни Радостин Кирязов.
Българи засега няма само в най-атрактивната дисциплина – „пица акробатика“, но ако повече пицари се включат в състезанията и това може да се промени. Първата показа е за 23-ти април, когато професионалните готвачи, хлебари и пицари събират колегите си за шампионата на България в Пловдив.
Минута е деляла автобуса от пламъци: Пожарникари предотвратили по-голяма трагедия
След тежката катастрофа на "Челопешко шосе": Искат повдигнати пешеходни пътеки и повече контрол
След катастрофата на "Челопешко шосе": Обвинение за умишлено причиняване на смърт
Шофьорът, врязал се в автобус на "Челопешко шосе", се движел с над 150 км/ч (ОБЗОР)
Двамата шофьори, причинили катастрофа с автобус в София, са с чешки шофьорски книжки
След тежката катастрофа на "Челопешко шосе": Искат повдигнати пешеходни пътеки и повече контрол
След катастрофата на "Челопешко шосе": Обвинение за умишлено причиняване на смърт
Аферата "Баба Алино": Краен срок за премахване на оградата на незаконния град