България ще поеме ротационното председателство на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество за втората половина на 2019-та. Това ще се случи на форум в Азербайджан, на който участва председателят на Народното събрание Цвета Караянчева. Тя ще очертае и приоритетите на страната ни по време на председателството на организацията.
Цвета Караянчева - председател на Народното събрание: Това е форум на сътрудничество и диалог, който дава възможност на 12-те държави от черноморския регион да разговарят за теми, които са важни, които имат особено значение за мира и спокойствието и икономическия и социалния растеж на държавите. Това, което ще говорим, разбира се, ще бъде темата за отличните отношения между двете държави, но и най-важната тема за България - Южният газов коридор и газовата връзка Гърция - България, която стартира на 22 май и се надяваме, че с графика, който имаме, до втората половина на 2020 г. азерски газ ще потече към България.
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Омбудсманът: Година след сигналите за сексуално и физическо насилие - децата все още са в интерната във Варненци
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?