България изпрати най-силното си Европейско първенство по борба в последните повече от 10 години. Златен и бронзов медал за състезателите ни в последния ден на шампионата. Натурализираният египтянин Тарек Абдел-слам триумфира в категория до 75 килограма след успех във финала над Чингиз Лабазанов от Русия. Трето място за Николай Байряков при 85-килограмовите.
Получилият наскоро български паспорт със съдействието на спортния министър Красен Кралев Тарек Абдел-слам изигра фантастичен финал, без колебания в защитата срещу световния шампион от 2014 Лабазанов, за да вдигне победоносно ръце след края на схватката.
Отлична оценка за представянето на българските борци даде новият президент на федерацията Христо Маринов. От Нови Сад състезателите ни се завръщат с две евротитли, три сребърни и един бронзов медал.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра