ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Български архитекти в надпреварата за европейските награди за архитектура

Чете се за: 00:33 мин.
У нас

Български архитекти от целия свят участват в надпревара за европейските награди за архитектура. 220 участници от последните 2 години ще се борят за отличията. Победителите ще бъдат обявени в събота, а дотогава архитектите ще обсъждат бъдещето на професията и възможностите за развитие на градската среда.

български архитекти надпреварата европейските награди архитектура

Удобствата в града, гледката през прозореца и уюта в домовете ни. Повече и 75 проекта в Националната художествена галерия представят архитектурните решения за света, който ни заобикаля. Най-новите идеи и предложенията за втори градски център на София ще бъдат оценявани в две отделни конкурсни програми. А освен архитекти в международното жури са включени философи и индустриалци.

проф. Бойко Кадинов, архитект и организатор на конкурса: Започва да има една идея за по-дългосрочно мислене, различна от темата просто да направим решението в момента. За мен това е най-важната част от събитието. Много ми се иска българската архитектура да не губи индивидуалния си образ.

Зеленината вече е неизменна част от фасадите на жилищни сгради, а реставрацията на Ларгото, както и нестандартното предложение за вида на кабинковия лифт към Витоша са сред идеите в надпревара за наградата. С тях ще се конкурира и проектът за възстановяване на стадиона в Пловдив. Думата на журито ще научим в събота, но най-важното според организаторите е диалогът за по-красивия ни живот да продължи и след това.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?