ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

​Българските зоопаркове не отговарят на европейските стандарти

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:32 мин.
У нас

Българските зоопркове не отговарят на европейските стандарти и това налага спешни ремонти. Европейската директива вече е факт и е въпрос на време тя да се приеме и в България. Ето какво трябва да се промени, според участниците в националната среща на представителите на зоопарковете във Варна.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Според новите изисквания местата за отглеждане на животните в зоопарковете трябва да се близки до естествената им среда.

Добромир Владиславов, директор на Столичен зоопарк: Животните да се чувстват нормално, да имат социална среда, в която да могат да се размножават, и вече с поколението на тези животни да се търсят други форми за спасяване на изчезващи видове.

Българските зоопаркове са строени през 60-те години на миналия век и в клетките има бетон, теракота и мрежи. А това трябва да се промени.

Иванка Стоянова, директор на Зоопарк Варна: Дърво, камък и течаща вода. Трябва да се съобразим с тези три неща, за да добие тази естествена среда, в която трябва да живеят.

През последните години у нас се появиха и частни зоопаркове, които също трябва да се ремонтират.

Кръстю Дъбов, управител на Зоопарк Бургас: Относно зоопарковете няма програми за подпомагане, всичко е въпрос на управление на зоопарка.

От следващата година започва ремонта във Варненския зоопарк. С изцяло нови домове ще се сдобият първо хищниците.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?