Пожарът във военния завод „Дунарит" край Русе вече е напълно овладян. Няма опасност от ново възпламеняване или взрив.
Въпреки че огънят е затихнал, продължават дежурствата на противопожарни екипи, както и наблюденията с дрон с термо контрол. Причината за инцидента тепърва ще се изяснява. Според инструкциите за безопасност, все още няма достъп до цеха.
С изясняване на случая се е заела Окръжната прокуратура в Русе. Заради мерки за сигурност до този час районът беше отцепен, в понеделник се очаква хората да бъдат на работа.
Младен Маринов, министър на вътрешните работи: Пожарът е овладян, към момента нямаме тлеещи огнища, но ситуацията изисква да изчакаме така определено време с оглед сигурността на служителите, които ще работят на терен, за да продължим с действията. Към момента се провеждат мероприятия с работници, които са били вътре, за да видим каква е причината. Дали е техническа неизправност или умишлена грешка. Но към момента работим по версия техническа изправност по-скоро.
Хората обичат истории за герои и злодеи – професор Стивън Пинкър в "Панорама"
Почина проф. Тодор Варджиев - автор на дизайна на документите за самоличност у нас
Преговорите САЩ-Иран в събота: Американски пратеници отиват в Пакистан
Изборът на новите депутатите: Кой район предпочетоха избраните от две места?