В Пловдив репортертите на БНТ2 изненадаха най-малките ни зрители с великденски подаръци. Нашият екип поздрави с „Христос Воскресе“ арменската общност в града и подари на децата зелените яйца с логото на БНТ2.
Арменската общност в Пловдив е най-многобройната в страната. В църквата „Сурп Кеворк“ в Стария град беше отслужена Великденска литургия и бяха раздадени десеки великденски яйца. Децата бяха най-щастливи, защото вече имат доказани борци – зелените яйца на БНТ2.
Тази година празникът на празниците съвпадна за православни, католици и арменци. В неделния ден вярващите отблязаха Възкресението на Сина Божи всеки по своя канон, но с едно и също послание.
Хаик Артунян: "Винаги да виждаме, че христианският народ е единен, по-добър и горд от това, че носи тази вяра."
Макри Бунева: "От БНТ2 аз като цяло съм много доволна. Иначе желая на всички да са по-щастливи години, мирни и „Христос Воскресе“ на всички зрители."
И на празника екипът на БНТ 2 призова всички да сложим на трапезата си качествените и истински български продукти.