Община Бургас обмисля вариант да дава бонуси на хората, които пътуват 4-5 пъти на ден служебно с градския транспорт. В момента те използват карта, която важи в рамките на месец.
След въвеждането на електронната билетна система те ще използват карта с предплатени пътувания, която ще е валидна за период от една година. Идеята е редовните клиенти на градския транспорт да получават бонус към предплатените пътувания.
Новата електронна карта дава още едно предимство в сравнение със сегашната. Притежателят ѝ ще може да запази неизразходваните средства, ако не му се е налагало да пътува, защото е бил болен или в отпуск. В този случай предплатените пътувания няма да се губят, а ще се прехвърлят за следващия месец.
Електронната карта за градския транспорт първоначално ще се издава безплатно. Ако бъде загубена или унищожена, повторното ѝ издаване ще се заплаща.
Кризата с боклука: В "Люлин" чистят само улиците, по които се движи градския транспорт
Недоволството по границата: Блокадата на гръцките фермери продължва шести ден
Картата на неравенството по рафтовете: Големите вериги в София са 244 и едва 3 във Видин